بـی پـايـان

مسلمانانِ ايران، نام و ننگ را نمی‌ شناسند و از حاکميت ِ دشمنانِ ايران هم شرمسار نمی شوند. مسلمان ِ ايرانی، در ولايت فقيه، موالی است و ايران ستيزان مولای او هستند

Wednesday, May 10, 2006

زيارت نامهً نايب امام زمان به شيطان بزرگ!؟


پاسخ یک شاعر ایرانی به نامه‌ی احمدی نژاد خطاب به جورج بوش
 میرزاآقا عسگری (مانی)


میرزاآقاعسگری (مانی)از آنجائی که احتمالا آقای جورج دبلیو بوش رئیس جمهور آمریکا پاسخی به نامه‌ی آقای محموداحمدی‌نژاد که خود را رئیس جمهور مردم ایران می‌نامد نخواهد داد، من میرزاآقاعسگری (مانی) شاعر و نویسنده‌ی ایرانی که 22 سال است در تبعید بسر می‌برم، پاسخی به نامه‌ی ایشان می دهم! متن اصلی نامه آقای احمدی‌نژاد به آقای بوش را هم در پایان می‌آورم تا نشان بدهم که بیشترین اتهاماتی را که ایشان به آقای بوش و غرب وارد می‌کند، به خودش و حکومتش برمی‌گردد. پاسخ من، تقریبا همان نامه‌ی احمدی‌نژاد است با اندکی تغییرات در زمینه خطاب قراردادن آقای بوش. مثلا در موارد بسیاری فقط نام ایران را جانشین واژه‌ی جهان کرده‌ام. و یا نام حضرات: محمد و مهدی را جانشین نام حضرت عیسی کرده‌ام. این تغییرات را با رنگ آبی و خطی در زیر آنها مشخص کرده‌ام. دربرخی جاها به جای جملات طولانی و بی‌مورد آقای احمدی نژاد چند نقطه گذاشته‌ام.
***
آقاي محمود احمدی‌نژاد- رييس جمهور حکومت اسلامی
مدتي در اين انديشه بودم چگونه مي‌‏توان تناقضات غير قابل انكار موجود در صحنه‌ی ایران را كه مدام مورد بحث محافل مردمي بخصوص مجامع سياسي و دانشجويي است توجيه كرد . سئوالات زيادي در اين مورد بي جواب مانده است لذا تصميم گرفتم شمه‌‏اي از اين تناقضات و سئوالات را مطرح كنم ، شايد فرصتي براي تصحيح آنها فراهم آيد .

آيا مي شود پيرو حضرت محمد (ع) پيامبر بزرگ الهي بود ، خود را متعهد به حقوق بشر اسلامی دانست ، حکومت عدل الهی را الگوي تمدني معرفي كرد، با گسترش سلاحهاي هسته‌‏اي و كشتار جمعي اعلام مخالفت نمود،مبارزه با تروريسم را شعار خود قرار داد(!) ،و در نهايت براي تشكيل جامعه واحــد جهاني (اسلامی) تلاش كرد.

جـامعه اي كه قرار است حضرت مهدی (ع) و صالحان زمين در آن حكومت كنند(؟!) . اما درعين حال ؛ كشورها (ی عراق و افغانستان و اسرائیل) مورد تعرض قرار گيرند. جان و حيثيت و هستي افراد از ارزش ساقط شود؟ ... يا 12000 زندانی سیاسی را طی یک‌ماه و بدون محاکمه اعدام کرد، و یا 3میلیون ایرانی را به جرم دگراندیشی مجبور به گریز از میهنشان کرد، و یا هر روزنامه و روزنامه نگاری را به خاطر دگراندیشی بست و کشت، و یا شاعران و نویسندگان را خفه کرد و در بیابان‌های تهران انداخت؟! و یا گروه‌های تروریستی را به عراق و افغانستان فرستاد تا حکومت‌های نوپای آنان را بی‌ثبات کنند، و یا پول مردم گرسنه‌ی ایران را به گروه‌های تروریستی حماس بخشید، و یا نفت مردم بیچاره‌ی ایران را مجانی به سوریه داد؟ و با اعزام گروه‌های ترور به برلین و لندن و بن و پاریس، دگراندیشان ایرانی را ترور کرد، ویا اموال ایرانیان متواری را مصادره کرد و به تروریستهای منطقه بخشید؟ و یا...حريم مقدس خانه‌هاي شهروندان شكسته گردد و شايد بيش از1400سال يك كشور به عقب برگردانده شود . با چه هزينه‌اي ؟ با صرف صدها ميليارد دلار از خزانه‌ی يك كشور، و با اعزام دهها هزار از جوانان و پاسداران به عنوان سربازان اسلام ، قراردادن آنان در معرض كشتار و دور كردن آنان از خانواده هاي خود ، آلوده كردن دست آنان به خون ديگران و اعمال فشارهاي روحي و رواني به آنان به نحوي كه هر روز تعدادي از آنان خودكشي كنند و وقتي به كشور خود برمي گردند رنجور و افسرده باشند و با امراض گوناگون سر و كار داشته باشند . تعدادي نيز كشته شده و جنازه هاي آنان تحويل خانواده هاي آنان گردد.

به عشق تولید سلاحهاي كشتار جمعي، اين تراژدي بزرگ براي مردم كشور اشغال شده‌ی ایران اتفاق مي افتد .البته خمینی يك ديكتـاتور جنايتكار بود . خمینی. در تمام طول جنگ ايران و عراق مورد حمايت غرب بود .

آقاي رئيس جمهور؛
شايــد بدانيد من يك شاعرایرانی در تبعید هستـم . وجدان و شعور من مي پرسنــد اين اقدامات را چگونه مي توان با ارزشهاي صدر اين كلام، من جمله تعهد به آئين حضرت محمد (ع) تطبيق داد ؟

متهماني در زندان اوین و زندان گوهردشت کرج و خانه‌های امن وزارت اطلاعات و... در بند هستنـد كه محاكمه نمي شوند . به وكيل دسترسي ندارند . خانواده هاي آنان نمي توانند آنان را ببيننـد و هيچ نظارت بين المللي بر آنان نيست . معلوم نيست اينها زنداني هستند . اسير جنگي‌اند ، متهم اند و يا محكوم ؟ من نتوانستم ربودن افراد و نگه داشتن آنان را در زندانهاي مخفي با هيچيك از نظامهاي قضايي دنيا تطبيق دهم و نفهميدم كه اين اقدامات با كداميك از ارزشهاي صدر اين مقال تطابق دارد . با تعليمـات حضرت محمد(ع) يا حقوق بشر يا ارزشهاي اسلامی.

جوانان ، دانشجويان و مردم در مورد پديده کشور امام زمان سئوالات زيادي دارند . حتما بعضي از آنها را شنيده‌ايد .

در طول تاريخ، كشورهاي زيادي اشغال شده اند اما از پديده هاي نوظهور عصر ما ، تاسيس يك كشور جديد با رهبرانی جديد است با نام ولی فقیه.

دانشجويان و مردم مي گويند 27 سال پيش چنين كشوري (کشور امام زمان) وجود نداشت . اسناد و كره جغرافيايي قديمي را نشان مي دهند و مي گويند هر چه جستجو مي كنيم كشوري به نام کشور امام زمان و کشور بقیت الله الاعظم نمي‌بينيم .

مجبورم آنان را راهنمايي كنم تاريخ ایران را مطالعه كنند. يكبار يكي از دانشجويان گفت در طول جنگ ایران و عراق كه یک ميليون نفر در آن كشته شدند ، اخبار جنگ به سرعت از جانب متخاصمين منتشر مي شد و هر كدام پيروزي هاي خود و شكستهاي طرف مقابل را اعلام مي كردند. بعد از جنگ ادعا شد كه یک ميليون ایرانی كشتــه شده اند یک ميليون نفر كه با حداقل دو ميليون خــانواده نسبت داشتـه اند .

آقاي رئيس جمهور
در ایران رژيمي تاسيس شده است كه حتي به بچه ها رحم نمي‌كند ، خانه‌ها را بر سر مردم (و دراویش) خراب مي كند ، برنامه ترور شخصيتهاي ایرانی را از قبل اعلام مي كند و هزاران ایرانی را در زندانهـا نگهداري مي كنـد . چنين پديـده اي در قرون اخير كم نظير يـا بي نظير است .

سئوال بـزرگ ديگر بسياري از مردم اين است كه چرا چنين رژيمي مورد حمايت شما است ؟

آيا حمــايت از چنيــن رژيمي حمايت از تعليمات حضرت محمد (ع) يا حضرت مهدی (ع) و يا منطبق بر ارزشهاي اسلامی است . و آيا واگذار نمودن حق تعيين سرنوشت تمام سرزمين ایران به صاحبان اصلي آن كه در داخل و خارج ایران هستند ، اعم از زردشتیان و بهائیان و سکولارها و مسلمانان و يهوديان و مسيحيان ، با اصول دموكراسي و حقوق بشر و تعليمات انبياء منافات دارد ؟ اگر منافات ندارد چرا با همه پرسي مخالفت مي شود ؟
...

آقاي رئيس جمهور
مي دانيد با مردم زندگي مي كنم و دائم با آنان در تماس هستم بسياري از مردم ایران به نحوي با من تماس مي گيرند . آنان اينگونه سياستهاي چندگانه را با هيچ منطقي سازگار نمي دانند.

شواهد نشان مي دهد عموم مردم ایران ، هر روز نسبت به سياستهاي اعمال شده شما عصباني تر مي شوند. قصد من طرح سئوالات فراوان نيست امــا مي خواهم به چند نكته ديگر هم اشاره كنم .
...
من ترديدي ندارم كه در تمام جوامع بشري دروغ امر ناپسندي است و جنابعالي هم دوست نداريد كسي به شما دروغ بگويد.

آقاي رئيس جمهور
آيا مردم مختلف در ایران حق دارند بپرسند چرا با احزاب آنان در اين کشور مخالفت و در مقابل از كودتاگران طرفدار خمینی حمايت مي شود. چرا سايه تهديد دائمي بالاي سر آنان است ؟ و چرا سایتهای اینترنتی و وبلاگهای مردم را فیلتر می‌کنید؟
...
چرا ثروت عظيم و معادن ایران به يغما برده مي شود در حاليكه خود آنان بيش از ديگران نيازمند آن هستند . آيا چنين اقداماتي با تعليمات حضرت محمد و با حقوق بشر اسلامی منطبق است ؟
...
آقاي رئيس جمهور
واقعه شهریور (کشتار زندانیان سیاسی)1367 واقعه‌ی هولناكي بود . كشتن بيگناهان در همه جاي دنيا تاسف بار و دردناك است . مردم ما همان موقع با اعلام تنفر از مسببين چنين وقايعي به بازماندگان حادثه تسليت گفت و اظهار همدردي كرد.

همه دولتها موظفند از جان و مال و آبروي شهروندان خود محافظت كنند . آن طور كه گفته مي شود دولت شما برخوردار از سيستم هاي امنيتي و حفاظتي و اطلاعاتي گسترده اي است . حتـي مخالفين خود را در خارج از مـرزها شكـــار مي كند . عمليات شهریور 1367 عمليات ساده‌اي نبود . آيا طراحي و اجراي آن عمليات بدون هماهنگي با سيستمهاي اطلاعاتي و امنيتي و يـا نفوذ گستـــرده در آن مـي توانست امكان پذير باشد ؟ البته اين يك احتمال عقلايي است . چرا ابعاد اين موضوع تا كنون مخفي مانده است ؟ چرا توضيح داده نمي شود چه كساني در اين حادثه كوتاهي كرده اند ؟ و چــرا مسببين و مقصرين معرفي و محــاكمه نمـي شوند؟

آقاي رئيس جمهور
از وظايف همه دولتها ايجاد امنيت و آرامش براي شهروندان است . مردم كشور ما و كشورهاي همجوارِ نقاطِ بحراني جهان چندين سال است احساس امنيت رواني ندارند. بعد از حادثه شهریور 1367 به جاي التيام رواني و آلام آسيب ديدگان و شهروندان ایرانی كه به شدت تحت تاثير حادثه بودند ، برخي رسانه‌هاي حکومتی جو ناامني را دامن زدند و بطور مداوم از احتمال حملات تروريستي سخن گفتند و مردم را در ترس و وحشت نگه داشتند . آيا اين خدمت به مردم ایران است ؟ آيا خسارت ناشي از ترس و وحشت قابل محاسبه است ؟ تصور كنيد ، شهروندان ایرانی در همه جا احتمال حمله را مي دادند . در خيابانها ، درمحل كار و د رخانه احساس ناامني مي كردند . اين وضعيت را چه كسي مي پسندد؟ چرا رسانــه ها به جاي القاي آرامش و امنيت ، نا امني را القا مي كردند.
...
در منشورهاي رسانه اي ، اطلاع رساني درست و حفظ امانت در انتشار خبر ، يك اصل انساني و پذيرفته شده است . مايلــم تاسف عميق خود را از عدم تعهد رسانه هاي حکومتی به چنين اصلي اعلام كنم . بهانه اصلي در حمله به مردم وجود دگراندیشی بود . آن قدر اين موضوع تكرار شد تا مردم باور كنند و زمينه حمله به مردم نيز فراهم شود . آيا در فضاي ساختگي و دروغ ، حقيقت گم نمي شود؟ و آيا گم شدن حقيقت با معيارهاي پيش گفته سازگار است ؟ و آيا حقيقت ، نزد خدا هم گم مي شود؟

آقاي رئيس جمهور
در همه كشورها مردم هستند كه هزينه دولتها را مي پردازند تا دولتها به آنان خدمت كنند. سئوال اين است كه ميلياردها دلار هزينه هاي ساليانه ارتش و سپاه، حزب‌الله لبنان و سوریه و حماس چه دست آوردي براي مردم داشته است ؟ جنابعالي اطلاع داريد در بعضي از ايـالات (استانهای) كشور ما مردم در فقر و تنگدستي هستند . هزاران نفر بي خانمان زندگي مي كنند . بيكاري معضل بزرگي است و اين مشكلات كم و بيش در ساير كشورها هم هست. آيا درچنين شرايطي آن حجم عظيم لشكرسازی و آن هزينه‌هاي هنگفت از خزانه مردم توجيه پذير است و با اصول پيش گفته تطابق دارد ؟ آیا هزینه‌ کردن میلیاردها دلار از نان سفره‌ی مردمی گرسنه برای تولید بمب هسته‌ای که با آن بتوانید مردم ایران و جهان را به گروگان بگیرید کاری عاقلانه است؟

آقاي رئيس جمهور
آنچه گفتـه شد بخشي از دردهاي امروز مردم ایران است . اما كلام اصلي من كه شما حداقل بخشي از آن را تصديق خواهيد كرد اين است كه :

حاكمان دوران معيني دارند و پايدار نيستند ، اما نام و ياد آنان درتاريخ خواهد ماند و در آينده هاي نزديك و دور دائم در معرض قضاوت خواهند بود.

مردم خواهند گفت ، در دوران شما چه گذشته است . آيا براي مردم امنيت ، رفاه و آسايش آورده اید يا نا امني و بيكاري .

آيا مي خواستيد عدالت بر پا كنيد يا فقط از گروههاي خاصي حمايت كرديد و به قيمت فقر و تنگدستي عده زيادي از مردم ، عده اندكي را به ثروت و مقام رسانديد و رضايت آنان را بر رضايت خدا و مردم ترجيح داديد .

آيا از حقوق مردم و محرومين دفاع كرديد يا آنانرا ناديده گرفتيد .

آيا ازحقوق انسانها در سراسر جهان دفاع كرديد يا اينكه با تحميل جنگ و دخالتهاي غير قانوني در امور كشورها و با ايجاد زندانهاي مخوف عده اي را به بند كشيديد . آيا امنيت و صلح را براي جهان رقم زديد يا سايه تهديد و زور را در جهان گسترانيديد . آيـا به ملت خود و ساير مردم جهان راست گفتيد يا اينكه حقايق را وارونه جلوه داديد . آيا طرفـدار مردم بوديد يا طرفدار مال اندوزان و ستمگران . آيا درحكومت شما منطق ، عقل ، اخلاق ، صلح ، عمل به تعهدات ، گسترش عدالت ، خدمت به مردم ، رفاه و پيشرفت ، حفظ كـــرامت انساني مورد توجه بود يا زور اسلحـه ، تهديد ، نــاامني ، بـي توجهي به مردم ، عقب انداختن پيشرفت و تعالي ایران و پايمال كردن حقوق انسانها؟ و بالاخره خواهند گفت آيا به آنچه سوگند ياد كردید ، در خدمت به مردم كه وظيفه و تعهد اصلي شماست و به آئين پيامبران پايبند بوديد يا خير؟

آقاي رئيس جمهور
تا كي ایران مي تواند چنين وضعيتي را تحمل كند . با اين روند ، ایران به چه سمتي خواهد رفت ؟ - تـا كي مردم ایران بايد خســارت تصميمات نادرست حاكمان را بدهند ؟ - تا كي بايد سايه نا امني ناشي از انباشت سلاحهاي كشتار جمعي بر مردم ایران سايه افكند ؟ - تا كــي بايد خون كودكان و زنـان و مردان بر سنـگ فرش خيابانها و كوچه ها بريزد و خانه هاي مردم بر سر آنان خراب شود ؟ آيا جنابعالي از وضعيت امروز ایران راضي هستيد ؟ و آيا فكر مي كنيد سياستهاي جاري مي تواند ادامه يابد؟

آيا اگر به جاي ميلياردها دلار مخارج امنيتي ، نظامي و لشگر كشي اين ارقام صرف سرمايه گذاري و كمك به اقشار ضعيف ، توسعه بهداشت و مبارزه با امراض مختلف ، آموزش و بالا بردن توانمنديهاي فكري و جسمي ، كمك به آسيب ديدگان ناشي از بلاياي طبيعي ، ايجــاد اشتغال و توليد ، آباداني و رفع فقر و محروميت ، و صرف ايجاد صلـح ، رفع اختلافات بين كشورها ، خاموش كــردن جنگهاي قومي و نژادي و ... مي شد ، امروز ایران در چه موقعيتي بود ؟ و آيا دولت شما نيز احساس غرور و سربلندي نمي كرد؟ آيا موقعيت سياسي و اقتصادي دولت شما مستحكمتر نبود؟ با كمال تاسف مي گويم آيا نفرت فزاينده امروز مردم جهان نسبت به دولت ایران وجود داشت ؟

آقاي رئيس جمهور
قصد آزردن خاطر كسي را ندارم . آيا اگر امروز حضرت ابراهيم ، اسحق ، يعقوب ، اسماعيل ، يوسف و يا حضرت محمد (عليهم السلام ) حضور داشتند در مورد اين رفتارها چه قضاوتي داشتند؟ آيا در جهان موعود كه عدالت سرتاسر آن را فراخواهد گرفت و حضرت مهدی (ع) حضور خواهنـد يافت(؟!) به شما نقشي خواهنـد داد ؟ و آيا شما را خواهند پذيرفت ؟ سئوال كليدي من اين است ؛ آيا راه بهتري براي تعامل با ملت ایران و جهان وجود ندارد ؟
...

آقاي رئيس جمهور
(در اینجا آقای احمدی‌نژاد دهها آیه از قرآن می‌آورد که تکرار آنها دردی را دوا نمی کند. لذا آنها را حذف کردم.)
جناب آقاي رئيس جمهور

نگــاهي به تاريخ نشان مي دهد كه اگر حكومتها در طريق ظلم و ستــم باشند نمـــي توانند پايدار بمانند . خداوند سرنوشت بشريت را به دست آنان نسپرده است . خداوند جهان و انسانها را رها نكرده است ، چه بسيار وقايعي كه بر خلاف خواست و تدبير حكومتها اتفاق مي‌افتد . وقايع نشان مي دهد دست قدرت برتري در كار است كه همه امور با اراده او رقم مي خورد (و آن دست مردم است!)

آقاي رئيس جمهور
آيا نشانه هاي تغيير و تحولات در جهان امروز قابل انكار است ؟
آيا اوضاع فعلي جهان با ده سال قبل را مي توان مقايسه كرد . تغييرات سريع و بسيار گسترده است . مردم جهان از وضعيت موجود (حکومت شما) راضي نيستند و كمتر به وعده‌ها و اظهارات حاكمان شما اعتماد مي كنند . مردم بسياري از نقاط ایران و جهان احساس ناامني مي كنند و با توسعه نا امني و جنگ مخالفند وسياستهاي چندگانه را نمي پذيرند . مردم نسبت به شكاف موجود بين ثروتمندان و فقرا و اقشار مرفه و فقير معترض هستند. مردم از فساد رو به تزايد ابراز تنفر مي كنند .
مردم ایران از اينكه بنيانهاي فرهنگي آنان در معرض تهاجم است و بنيان خانواده ها از هم مي پــاشد و از اينكه مهر و محبت ها كم شده است ناراحتند . مردم ایران به سازمانهاي دولتی خوشبين نيستند زيرا حقوق آنان توسط اين سازمانها استيفا نمي شود.

ادعای عدل وعدالت اسلامی شما نتوانسته بشر را به آرمانهاي خود نزديك كنند و امروز دو مفهومِ شكست خورده اند . ژرف انديشان و عقلاي عالم صداي فرو ريختن انديشه و نظامات اسلامی شما را به وضوح مي شوند. امروز توجه مردم ایران به سوي يك كانون اصلي ، رو به افزايش است و آن كانون دموکراسی و حقوق بشر و حکومتی سکولار است و صد البته مردم ...پيروز خواهند شد . سئوال جدي من اين است آيا شما نمي خواهيد آنان را همراهي كنيد (؟!) .

آقاي رئيس جمهور
شما چه بخواهيد و چه نخواهيد ، ایران به سمت دموکراسی و عدالت به پيش مي رود و اراده مردم بر همه چيز غلبه خواهد كرد .

میرزاآقاعسگری (مانی)شاعر ونویسنده‌ی تبعیدی ایرانی در آلمان

0 Comments:

Post a Comment

Links to this post:

Create a Link

<< Home